„Grūdo kelias 2016“

„Grūdo kelias 2016“

grudo kelias

Šių metų birželio 8-tą ir 9-tą dienomis Radviliškio rajone, Liaudiškių kaime gyvenančio Vytauto Krikščiūno ūkyje ramu ir tuščia nebuvo – čia vyko AB „Kauno grūdų“ rengiama „Grūdo kelias 2016“ šventė.  Dvi dienas vykusiame renginyje netrūko modernios žemės ūkio technikos, spaudos atstovų, ūkininkų iš įvairiausių Lietuvos kraštų.

Galėjo pamatyti grūdo guolį

Šiemet renginys buvo išsidėstęs 2000 hektarų plote, tačiau svarbus buvo ne tik renginio plotas ant žemės. Ūkininkų laukė speciali programa: laukų apžiūra, tręšimo šou.  Taipogi programos metu jie galėjo pamatyti specialiai iškastoje 2 metrų gylio duobėje esantį realų žemės vaizdą. Šis dirvožemio profilis buvo rengiamas beveik devynis mėnesius, kiek žinoma, Lietuvoje tokiu tikslu duobė buvo kasama pirmą kartą. Iškastas „Grūdo guolis“ stebino ir susirinkusius – niekas nebuvo matęs tokio atviro žemės profilio lauke. Ūkininkai galėjo akivaizdžiai įsitikinti, kokį poveikį turi augalų tręšimas ir kaip atrodo visa kompleksinė sistema, kokio ilgio yra augalų šaknys bei išgirsti atsakymus į jiems rūpimus klausimus.

Pramogų gausa

Šiais metais renginyje buvo galima išvysti „Skrydį virš grūdo kelio“, tad susirinkusiųjų žvilgsnis ne kartą nukrypo ir į dangų – dėmesį prikaustė akrobatinio skraidymo meistras Jurgis Kairys, kurio šou nepaliko abejingų, o skrendantis lėktuvas kartkartėmis buvo taip arti žemės, jog, atrodo, buvo galima jo sparną paliesti. Šiaulių parašiutininkų klubo parašiutininkai leidosi iš dangaus aukštybių mojuodami visiems. Atrodo, lyg iš niekur danguje atsiradę parašiutininkai nusileido prie pat renginio žiūrovų buvusiame lauke. Šventės metu taip pat netrūko muzikinių pasirodymų, šokių ir magijos. Iš net ir tolimiausių Lietuvos kraštų bei kaimyninių valstybių atvykę ūkininkai džiaugėsi juos priėmusio V. Krikščiūno svetingumu, o pats ūkininkas linkėjo visiems gerai praleisti laiką.

Ūkininkų parama ir dovanos Radviliškio rajone gyvenančioms daugiavaikėms šeimoms

„Grūdo kelio 2016“ renginyje dalyvavo ne tik ūkininkai iš visos Lietuvos, įvairių įmonių atstovai, bet ir Radviliškio rajone gyvenančios daugiavaikės šeimos. Į renginį atvykę ūkininkai, išklausę šeimų istorijų, aktyviai dalyvavo aukcione, o surinktos sumos buvo padovanotos daugiavaikėms mamoms. Džiugu tai, kad per abi dienas vykusius aukcionus iš viso surinkta 7355 eurų suma. Tiesa, visai neplanuotai, tačiau itin džiugiai buvo sutiktas T. Barščio papildomas prizas aukcionui – skrydis su malūnsparniu. Bet kol susirinkusieji svarstė, kokią sumą galėtų paskirti šiai netradicinei pramogai T. Barštys pats pasiūlė už tai paaukoti 1000 eurų ir laimėjo šį lotą. Vienas iš renginio vedėjų, Vitalijus Cololo, juokavo – „Gerbiamas Tautvydai, kad jau laimėjote, tai tik nepamirškite šio prizo atsiimti, nes galiojimo laikas labai ribotas“.

Estravel ir Misija Lietuva 100
Estravel ir Misija Lietuva 100 vadovas G. Babravičius

 

Siūlėme ūkininkams keliauti

Vieni iš parodos dalyvių buvo ir kelionių agentūra „Estravel“, kurie siekė sudominti ūkininkus kelionėmis bei pasiūlė sudalyvauti loterijoje ir laimėti fantastišką prizą. Kartu su kelionių agentūra parodoje dalyvavę  „Misija Lietuva 100“ žygio vadovas Gintautas Babravičius bei savanorė Evelina Razmutė, renginio dalyviams pristatė žygį per pasaulį, atsakinėjo į klausimus ir drauge su partneriu „Estravel“ pasiūlė keliauti kartu ir prisijungti vienam ar keliems kelionės etapams. Susidomėję dėl konkrečių sąlygų, informacijos ar kelionės etapų buvo kviečiami kreiptis elektroniniu paštu estravel@misijaLietuva100.lt

Comments