“Baltoscandia 2016” atgarsiai

“Baltoscandia 2016” atgarsiai

Po sėkmingai įveiktos pirmosios “Misija Lietuva 100” ekspedicijos “Baltoscandia 2016” sulaukėme dar platesnio susidomėjimo mūsų žygiu ir jo skleidžiamomis idėjomis iš žiniasklaidos ir platesnės visuomenės. Trumpai pristatome, kur pasirodėme ir buvome parodyti.

Konferencija Martyno Mažvydo bibliotekoje

Konferencija Martyno Mažvydo bibliotekoje
Martyno Mažvydo bibliotekos nuotrauka

Žygio per pasaulį „Misija Lietuva 100“ pirmosios ekspedicijos „Baltoscandia 2016“ dalyviai ir svečiai rugsėjo 30 d. susirinko į iškilmingą konferenciją Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje.

Žygio  vadovas Gintautas Babravičius ir Lietuvos žurnalistų sąjungos Kelionių ir pramogų klubo pirmininkas Gerimantas Statinis prof. dr. R. Gudauskui iškilmingai įteikė žurnalisto, rašytojo ir keliautojo Mato Šalčiaus žemėlapius visam laikui saugoti Nacionalinėje bibliotekoje esančiame Mato Šalčiaus archyve.

Keliautojas G. Statinis pasakojo ir linksmą žemėlapių istoriją. Ruošdamasis kelionei M. Šalčiaus pėdsakais, jis šiuos žemėlapius pasiskolino iš M. Šalčiaus dukros Ramintos Šalčiūtės. Vėliau keliautojo dukra tuos žemėlapius jam atidavė. Gerimantas juos sudėjo į dėžę, saugiai paslėpė ir pamiršo. Sykį Gerimanto žmona tvarkydamasi dėžę norėjo išmesti, bet susilaikė ir paprašė sutuoktinio patikrinti savo daiktus. Taip buvo išsaugoti M. Šalčiaus kelionių žemėlapiai.

Išsamų konferencijos aprašymą rasite Martyno Mažvydo bibliotekos tinklapyje. Apie renginį pranešė ir lrytas.lt – kviečiame paskaityti jų straipsnį.

 

Videoreportažas Pasaulio lietuvių žiniose

Ekspedicija “Baltoscandia 2016”, joje aplankytos vietos ir sutikti žmonės buvo pristatyti LRT programoje “Pasaulio lietuvių žinios”. Kviečiame žiūrėti videoreportažą:

Comments