1997 liepos 12 – rugpjūčio 11: Rusija, Tunguskos katastrofos regionas Sibire – Vanavara, Mutoraj, Baikit, Poligus, Kimčiu, Čiunia ir Podkamenaja Tunguskos upės.
Milžiniški Sibiro plotai tyrinėtojams buvo nepasiekiami ilgą laiką. Šioje gigantiškoje teritorijoje izoliuotumas tebejaučiamas visose gyvenimo srityse. Keliautojo akiai atsiveria neliestas pirmykštės gamtos grožis.
Viena didžiausių gamtos paslapčių – Tunguskos meteorito katastrofos mįslė jaudina ne tik mokslininkus. Paskelbta virš 100 šį fenomeną aiškinančių hipotezių. Kai kurios jų skelbia, kad čia nukrito kosminis laivas ir įvyko branduolinis sprogimas. Skeptikai tvirtina, kad jokio meteorite nebuvo, iš žemės gelmių išsiveržė ir sprogo didžiulis dujų kamuolys.
Mūsų ekspedicijos tikslas buvo nufilmuoti mistinę Tunguskos meteorito kritimo vietą, supažindinti su šiuo mažai žinomu kraštu, jo gamta. Apie Tunguską pasakojama dviejuose Juliaus Pauliko režisuotuose filmuose.
Keliavo: Gintautas Babravičius, Gediminas Grigaitis, Konstantinas Marcinkus, Tomas Jonušas, Rimantas Kanapienis, Boleslovas Grina, Valdemaras Kavaliauskas, Paulius Korsakas, Mindaugas Kulbis, Alfonsas Kievišas.
Rėmė: Radiocentras, Respublika, Lietuvos draudimas, Sparta, LNK, Veidas.

Nuotr. Mindaugo Kulbio.