Vytautas Jankevičius

Vytautas Jankevičius

Jankevicius VytautasVytautas Jankevičius. Jau daugiau kaip tris dešimtmečius filmuojantis gamtą V. Jankevičius už filmą „Rudens šaulių valdose“ 2012 m. pelno Petro Abukevičiaus premiją penktą kartą. Jis buvo ir pirmasis laureatas, ją gavęs 1999-aisiais už dokumentinį filmą „Klajojančio smėlio kraštas“. 2000-aisiais premija jam skirta už filmą apie Čepkelių raistą „Gudų girios širdyje“, 2006 m. – už filmą apie Novaraisčio ornitologinį draustinį „Naujam gyvenimui prikeltas“, 2010 m. – už filmą apie Žagarės regioninį parką.

Pirmą mėgėjišką dokumentinį filmuką Vytas Jankevičius sukūrė būdamas septyniolikos. 1970-1975 metais jis studijavo Vilniaus universitete biologiją. 1994-aisiais subūrė kūrybinę grupę „Gamtoje“ ir pradėjo kurti televizijos videofilmus apie Lietuvos ir kitų šalių gamtą. 1994-2010 metais sukūrė per 70 filmų gamtos temomis. Iš jų 25 filmus apie Afrikos, Australijos, Ekvadoro ir Galapagų salų, Islandijos, Nepalo, Meksikos kraštus. Vytautas Jankevičius yra pelnęs daug tarptautinių ir nacionalinių apdovanojimų.

Šiuo metu jis toliau renka medžiagą naujiems filmams apie vilkus, bebrus, šernus, vėžius, lašišas, stumbrus, gerves, Kretuono ežero Didžiąją salą, Žagarės regioninio parko miškų gyvūniją, apie turistinius maršrutus po Labanoro regioninį parką, kuria pažintinius-mokslo populiarinimo dokumentinius filmus.

Comments