Michael Mattig-Gerlach Vaidotas Marozas Gintautas Babravičius Algirdas Kaušpėdas šimtmetisRenkasi komisijos, suka galvas funkcionieriai, taigi, jau ne už kalnų mūsų valstybės šimtmetis. Ką darom? Statom paminklą? Surengiam grandiozinį minėjimą?

O gal tiesiog švenčiam? Nes šimtmetis – tai pergalė! Tai – milžiniška modernios Lietuvos pergalė!  Mes esame! Mes – pergalinga Lietuva, kur Saulė Lietuvos šviečia visam pasauliui!

Neabejoju, kad tai privalo būti pasaulinė šventė, besitęsianti ne vienerius metus ir jaudinanti bei vienijanti visą lietuvių pasaulį. Tai – puiki proga sparčiau  judėti į modernią, lyderiaujančią Lietuvą, pakelti lietuvių savivertę, kurti naują Pasaulio Lietuvą.

Tinkamiausias šventimas yra veikimas.

Mūsų pasirinkimas – žygis per pasaulį “Misija Lietuva 100”.

Tai – trejų metų trukmės didinga kelionė skersai ir išilgai pasaulį. Lietuvos šimtmečio garbei mes pasiryžę aplankyti šimtą šalių. Keliais visureigiais, dažnai bekele, planuojama  nukakti 200.000 kilometrų, aplankyti šimtus lietuvių bendruomenių, skelbti Lietuvos vardą ir švęsti Lietuvos pergalę.

Tai – patyrusių kelionių vilkų – “Klajūnų klubo” projektas, kuriam įgyvendinti reikės visų neabejingų šventei didelės  paramos ir aktyvaus dalyvavimo. Tai – didelis projektas, apie kurio šerdį galima organizuoti daug prasmingų renginių visame pasaulyje. ,,Misija Lietuva 100″ – projektas, prie kurio galės prisidėti daugelis: vairavimu, savanoryste, parama, palaikymu, šventimu.

Žygis nėra lengvas, jam įgyvendinti reikia suburti didelę ir išmanią komandą. Žygyje  galėtų dalyvauti šimtai lietuvių iš viso pasaulio. Prisiminkime “Ambersale” projektą. Tai panašu, tik kur kas prieinamiau – vairuoti gali daugelis :))

Jau kelerius metus vyksta pasirengimo darbai. Žygio ,,Misija Lietuva 100″ startas įvyks jau 2016 m. liepos 30 d. Atėjo laikas energingajai projekto stadijai – pradėkime veikti kartu. Diskutuokime, svajokime, tobulinkime, skaičiuokime kartu.

Algirdas Kaušpėdas