Būtų labai keista, jei šis skyrius taip ir neatsirastų „Misija Lietuva 100“ puslapyje. XXI a. beveik neliko neaplankytų vietų žemėje ar neįveiktų maršrutų. Šiandienos Kolumbui tenka lįsti po žeme (su speleologais), nerti giliai po vandeniu arba ieškoti kelių į kosmosą. Man pačiam buvo didelis atradimas, kad dar niekas nėra apvažiavęs aplink pasaulį automobiliu. Taigi, būsima ekspedicija ketina šią spragą užpildyti. Nepaisant to, kad potencialūs kelionės visureigiai yra, anot vieno pažįstamo, archajiški, būtų labai keista nepasinaudoti XXI a. teikiamais privalumais – laptopais, smartfonais, tabletais ir GPS navigacija. Šis skyrius yra apie tai.

Esu Vlius Aleksandrovas, atsakingas už ekspedicijos IT dalį, navigaciją bei komunikacijos priemones kelionės metu. Taip pat, kartu su Vaidotu Marozu – už maršruto ruošimą. Pamažu šiame skyriuje aprašysiu pasiruošimo darbus susijusius su minėtomis sritimis. Čia rasite aprašytas CB racijas – technologiją, kuri vadinama de facto ryšio standartu tarp visų keliaujančių ratuotomis transporto priemonėmis; navigacijos prietaisus, sistemas ir žemėlapius – be jų šiuolaikinė kelionė nė neįsivaizduojama; mobiliųjų bei palydovinių telefonų ir internetų įrangą ir galimybes, kompiuterinės įrangos komplektavimą kelionei ir dar vieną labai geekišką IT projektą, kuris jau nemažai laiko sukasi mano galvoje. Ta idėja yra turėti mobilų bevielį tinklą tarp automobilių.

Visus keliaujančius, besidominčius ir prijaučiančius prašau rašyti savo siūlymus, klausimus ar idėjas į vilius@misijalietuva100.lt Idomiausios ar aktualios idėjos, klausimai ir pasiūlymai bus patalpinti puslapyje ir aptarti išsamiai su tos srities specialistais.

Vilius Aleksandrovas

CB radijo ryšio stotelės

CB radijo ryšio stotelės

Navigacija

Navigacija